Свято Покрови має далеку історію виникнення та є для православних українців одним з найбільших релігійних свят осені.
За однією з легенд виникнення свята, мешканці Константинополя, намагаючись врятуватись від загарбників, звернулись з молитвою до Богородиці про порятунок. І вона з’явилась перед людьми та вкрила їх своєю покровом так, що вороги не побачили цих людей. Тому православні люди шанують Пресвяту Богородицю та вірять, що вона позбавляє від всіх бід.
Також 14 жовтня відзначають День Українського козацтва. Для козаків Покрова була найбільшим святом, яке потім взяло назву Козацька Покрова. З давніх-давен українські козаки вважали цю святу своєю покровителькою: на Січі будували церкву на честь Покрови, а у похід вирушали лише після молитви до Богородиці. А ще у козаків в цей день відбувались вибори нового отамана.
Зазвичай на Покрову українці дотримувались певних традицій та обрядів, які головним чином пов’язані із сезонністю врожаїв та народними звичаями. Так, в українських родинах вважалось, що найкращий час весілля наступав після Покрови. В цей час врожай вже був зібраний та люди розслаблялись від робіт. Розпочинався час свят, вечорниць та сватання, а у дітей, з’являвся час й на навчання.
На Покрову в українських сім’ях по традиції вішали рушник над вхідними дверима, який раніше був над іконою. Це символізувало здоров’я всій родині.
Люди вірили, що День Покрови це кордон між осінню та зимою. Про це свідчить народна прикмета: «Яка погода на Покрову, такою буде і зима».
Сьогодні 14 жовтня відзначають День захисника України. В цей день українці шанують всіх Героїв-захисників та Героїнь-захисниць, які захищали та продовжують боронити нашу Державу, відстоюючи її незалежність та територіальну цілісність.
Немає коментарів:
Дописати коментар